Cechy Zdrowego Kościoła (konferencja RDE)

W dniach 10-11 listopada 2019 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się kolejna konferencja RDE. Głównym tematem były Cechy Zdrowego Kościoła.

Do Piotrkowa zjechało się sporo osób z całej Polski, które reprezentowały nie tylko różne miejscowości (począwszy od Bytomia na południu, aż po Szczecin na północy), ale także różne społeczności i denominacje. Wspólnym mianownikiem uczestników było szczere pragnienie, aby uczyć się więcej ze Słowa Bożego na temat tego, czym charakteryzuje się zdrowy kościół.

Uczestnicy konferencji nie zawiedli się. W czasie dziewięciu wykładów wygłoszonych przez dziewięciu różnych mówców można było dowiedzieć się, czego Biblia uczy o głoszeniu ekspozycyjnym, o zdrowej nauce, o ewangelii, o nawróceniu, o ewangelizacji, o członkostwie w kościele i dyscyplinie, o uczniostwie i duchowym wzroście oraz o przywództwie w kościele. Wykłady przeplatane były sesjami pytań do wykładowców, w których mówcy odnosili się do różnych zagadnień związanych ze swoimi wykładami.

Wprawdzie był to istny maraton wykładów, jednak tematyka oraz bardzo dobra atmosfera na konferencji sprawiły, że czas płynął bardzo szybko. Ogromna w tym także zasługa lokalnego Zboru KECh w Piotrkowie Tryb., którego członkowie
zadbali o bardzo dobrą organizację i przebieg całej konferencji.

W związku z Dniem Niepodległości Polski 11 listopada w południe wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski, a następnie modliliśmy się o duchowe przebudzenie w naszym kraju.

W ankiecie podsumowującej, którą wypełniali uczestnicy, wszyscy zadeklarowali, że chętnie wzięliby udział w podobnej konferencji w przyszłości.

Razem Dla Ewangelii będzie kontynuować swoją służbę, bo naszą pasją jest:
a) stawianie Chrystusa w centrum życia Kościoła,
b) chrześcijaństwo historyczne, które sięga czasów apostolskich,
c) lokalny kościół,
d) podkreślanie całkowitej suwerenności Boga oraz odpowiedzialności
człowieka,
e) głoszenie Słowa Bożego oraz
f) ogłaszanie, objaśnianie i obrona Ewangelii.
Zachęcamy, przyłącz się do budowania zdrowych kościołów w Polsce, mocno opartych na fundamencie Słowa Bożego, gdzie cechą członków jest szczera wiara w Boga i nieobłudna miłość braterska. To za taki Kościół Chrystus oddał swoje życie i tylko taki Kościół prawdziwie odda chwałę Bogu.

Będziemy wdzięczni za Twoje modlitwy i za Twoje wsparcie.

Daniel Krystoń

wykłady z konferencji

Dodaj komentarz